Relacja | Galeria | Cele | Uczestnicy | Trasa | Wyposażenie | Sponsorzy |
 

Uczestnicy

Marcin Jakub Korzonek (ur 1974)

Informatyk, którego największą pasją są podróże, szczególnie te odbywane na rowerze. Swoją przygodę rozpoczął w 1993 roku, uczestnicząc w wyjeździe na Półwysep Kola (góry Chibiny) i Wyspy Sołowieckie w Rosji. Następnie były już wyprawy rowerowe: w 1996 roku w Alpy, (2000 km.), w 1997 dojechał z Wrocławia razem z dwoma towarzyszami na najdalej wysunięty na północ kraniec Europy (Nordkapp) po przejechaniu Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Trasę licząca 5620 km pokonali w 60 dni. W 1998 roku po 75 dniowej podróży rowerem przez Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Syrię, Jordanię, Izrael dojechał pod piramidy do Kairu w Egipcie. W 1999 przyszedł czas na rozprawienie się z jedna z najsłynniejszych dróg na świecie - Karakoram Highway - 1300 km między Kaszgarem w Chinach i Islamabadem w Pakistanie. Przy okazji został zrealizowany północny, lądowy wariant drogi do Indii. Rok 2000 był rokiem odpoczynku od roweru. Razem ze swoją dziewczyną - Agatą podróżował po Indiach i Nepalu. W 2001 roku wrócił do Turcji i znowu wraz z Agatą - tym razem rowerami - pokonali 1300 km wybrzeża od Efezu, aż po Adanę.


Jacek Hugo-Bader (ur. 1957)

Reporter Gazety Wyborczej. Słynie z różnych wcieleń, m.in. jako bezdomny ('Charlie w Warszawie') sprawdzał w zimie, jak traktujemy bliźnich. W Gazecie Wyborczej pracuje od dziesięciu lat, z czego ponad dwa spędził w byłym ZSRR. Specjalizuje się w reportażach z Rosji. Zanim trafił do Gazety, dla chleba i przyjemności pracował m.in. jako wagowy w punkcie skupu trzody chlewnej, socjoterapeuta w poradni małżeńskiej, ładowacz na kolei, sprzedawca w sklepie spożywczym.
Autor książki "W rajskiej dolinie wśród zielska", która składa się z wyboru reportaży z lat 1992-2001. W 1998 roku odbył podróż na rowerze przez mało znane republiki byłego ZSRR (Kazachstan, Kirgistan, Tadżystan, Uzbekistan oraz Turkmenistan).
Najbardziej lubi jeździć na nartach, rąbać drewno, wracać z delegacji, biegać po lesie z psem, pić rano kawę z żoną Agatą, bić się z synem na przewracanki i zbierać materiały do ciekawego reportażu (samo pisanie to dla niego czasami prawdziwa męka).

 

Na górę stronyWróć Strona Główna Poczta

 
Serwis wyprawy znajduje się na serwerze "Rowery od A do Z" - Polski Portal Rowerowy wRower.pl